2012.11.04-én a nővérek ünnepélyes beiktatása, itt hallható

itt meg látható

Lacrimosa Requiem Wolfgang Amadeus Mozart

Született Medgyesen, 1926. április 8.,

szentelték Székesfehérvárott, 1951. április 2., inkardinálva a főegyház-megyébe 1993.
Káplán Besnyőn 1951–52, Dunaújvárosban 1952–54, Kálózon 1954–55, Törökbálinton 1955, Móron 1955–60, Budakeszin 1960–64,

Plébános Ürömön 1964–2007, Pilisborosjenőn is 1989–2007.

Székesfehérvári szentszéki bíró 1974.
Nyugállományban 2007. augusztus 1-től.

sikos-antal.jpgSikos Antal

Elhunyt Székesfehérvárott, 2013. január 12.-én reggel.

Isten nyugosztalja Antal atyát, vegye körül békességgel, szeretettel! Imádkozunk Érte!
Jólesik visszaemlékezni és nagyon köszönjük neki, hogy annak idején (7-8 éve) új egyházközségi tagokként kedvesen és bizalommal fogadott minket.
Hozzá fűződik az egyik legkülönlegesebb keresztelő-emlékünk, Luca lányunk keresztelője, talán nem botránkoztok meg, ha "Égi születésnapján", Rá emlékezve megosztom veletek az élményt. Akik ott voltak, biztosan emlékeznek is, akik meg nem, el tudják képzelni.
Külön időpontot kértünk a keresztelőre, egy szombat délelőttre, ezért talán szűk körűre számított, de mivel mi az akkor létező összes ürömi egyházközségi ismerősünket és egyéb barátainkat, családtagjainkat is meghívtuk, azt hiszem nagyon meglepődött a sokgyerekes "tömegen" : ), talán mondta is, nem gondolta, hogy ennyi gyerekes család van Ürömön. Nagyon megörült ennek a jelenlétnek, hogy az ő miséjén ennyi gyerek... (nem volt szokás, talán félreértések miatt, de mindegy is), és talán emiatt is történt, de több érdekes újítást, legalábbis számunkra új momentumot vitt bele a keresztelőbe. Például egy ponton előre hívta a teljes "gyülekezetet" az oltár elé, ahol a kis asztalka volt, kérte, hogy mindannyian álljunk körbe a keresztelendő körül, így imádkozzunk. Volt, hogy kérte - a gyerekeket külön is -, hogy mindenki nyújtsa ki előre a kezét ima közben, hogy így közösen "hívjuk le Isten Szentlelkét" a vízre, amit a kereszteléskor használni fog. Több közösségi megnyilvánulás is volt, például hogy tegye a kereszt jelét Luca homlokára a "teljes közösség". A nap erősen sütött be a déli oldal ablakain, ragyogott a templom, a sugarak láthatóak voltak a térben, a kis kereszteltre áradtak, én legalábbis így emlékszem vissza (nem is lehet boldogabb egy anyuka keresztelőn, mint én akkor).
Én ezt köszönöm.
Isten áldjon, Antal atya, fogadjon Szeretetébe!
  Krisztina, Laci, Réka, Boti, Luca, Kinga

Nekem az ragadt meg nagyon, hogy egyszer, amikor pappá szentelésének évfordulója volt, akkor mondta a misén, hogy ő azért lett pap, mert csodálni akarta a mindenséget, az Istent. Most imádkozzunk érte, hogy begfogadja őt Az, akit egész életében csodált és ott lehessen a Jóistennél. Nyugodjon békében.

Laci